Ana Sayfa » Replikler » Replik nedir? Replik ne demektir?

Replik nedir? Replik ne demektir?

Replik nedir? Replik ne demektir?

Replik nedir? Replik ne demektir?

Eminim bilenlerden daha çok bilmeyenler Replik nedir? diye merak ediyorlar. Evet arkadaşlar Replik ne demektir? Kısaca bu yazımızda anlatalım. Replik nedir? Replik ne demektir?

Replik oyuncuların kullandığı son söz. Oynadığı oyunda, rolde karşısındakine gerekli cevabı vermede diyebiliriz. Oyunda uygun karşılığı verebilme. Sahne oyunlarında konuşanların birbirine söyledikleri sözlerden her birine verilen addır. Oyuncuların sözleri karşısındakine bırakmadan önce söyleyecekleri son sözler veya diğer oyuncuların sözlerine göre verilmesi gereken karşılık olarak da tanımlanabilir. Bir oyuncu, replik üzerinde bazı değişiklikler yapabilir. Kendi yorumunu katarak söyleyebilir veya doğaçlama yapabilir.

Film Replikleri, Dizi Replikleri dediğimiz zaman: Örneğin “Film Replikleri” yani Film’de geçen güzel sözler, konuşmalar. Site ismimizde de bu sebeple ikisini de barındırdık. Örneğin bugünlerin favori dizileri olan Bir Zamanlar Çukurova Dizisini izleyenler bu dizide geçen güzel sözleri merak ediyor? Burada tekrar Replik nedir? Replik ne demektir? Soruları aklımıza gelecek. Biz arama motoruna Kuruluş Osman Replikleri yazdığımız zaman karşımıza bu dizi için eklenen Replikler yani Sözler çıkacaktır. Bu dizide konuşulan, beğenilen sözlerde diyebiliriz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.